
De tweede Dag van de Tuinbouw: Ben jij er ook bij in oktober?
Op donderdag 13 oktober a.s. vindt de tweede editie van de Dag van de Tuinbouw plaatsvindt in Evenementenhal...
De noodzakelijke groei van het weefselkweeklab komt onder andere voort uit de veredelingsactiviteiten die Agriom de laatste jaren ontwikkelde in met name het kleinfruit (blauwe bes, braam, framboos). "Vergroting van de capaciteit was nodig om zowel de veredeling te ondersteunen als de gewenste groei in vermeerdering", legt Stelder uit. "We gebruiken een meerlagen teeltsysteem om de ruimte maximaal te benutten. Omdat we met meerdere cellen werken, is het mogelijk om per gewas de temperatuur aan te passen."
Agriom is sinds jaren actief in de veredeling van succulenten, bloeiende potplanten, snijbloemen en kleinfruit. Het bedrijf in De Kwakel gaat partnerships aan met marktpartijen die snel resultaat willen boeken met hun veredelingstrajecten. En daarnaast is Agriom een van de weinige bedrijven die veredeling als dienst aanbiedt aan geïnteresseerden.
Stelder benadrukt dat Agriom een onafhankelijke veredelaar is. "We hebben alle faciliteiten intern in huis om doelgericht nieuwe gewassen te ontwikkelen. Dat maakt ons een betrouwbare veredelingspartner. Naast fundamenteel onderzoek op het gebied van weefselkweekvermeerdering en bijvoorbeeld instandhouding van Elite materiaal, maken we regelmatig selecties zelf virusvrij."
Agriom combineert de laboratoriumfaciliteiten met een groot kasoppervlak voor de opkweek van gewassen. Stelder: "In kleine afdelingen kunnen we het klimaat gewasgericht sturen. Dat maakt dat wij ons met een zeer divers aantal gewassen kunnen bezighouden."
Op donderdag 13 oktober a.s. vindt de tweede editie van de Dag van de Tuinbouw plaatsvindt in Evenementenhal...
Meer glastuinbouwbedrijven kunnen profiteren van subsidie voor het invoeren van energiebesparende technieken....
Horti XS is betrokken bij tal van internationale tuinbouwprojecten. Op Goedemorgen brengen we met regelmaat...
Steun voor #LoveFloriade 16-08-2022 09:41 |
'Geen uitval door Pythium' 16-08-2022 09:31 |
Instagram: Eettrein 16-08-2022 09:30 |
Decorum introduceert nieuwe Curcuma 16-08-2022 09:23 |
Rijk Zwaan innoveert met snackkomkommers 16-08-2022 09:20 |
Vlog uit de Kas: Manon 16-08-2022 09:17 |
BLOG Fokke Buwalda: Een normale hittegolf 16-08-2022 09:12 |
Meer bedrijfsopheffingen 16-08-2022 08:53 |
September: 8e editie van Seed meets Technology 16-08-2022 08:50 |
Rabobank maakt cijfers over eerste half jaar bekend 16-08-2022 08:43 |
Reacties (0)
Er zijn nog geen reacties